Henryk Geller

23 lata, wasz gospodarz, syn Mecenasa, narzeczony Małgorzaty

Description:

Panicza Henryka Gellera poznaliście już w Zbitej wieży podczas nieszczęsnej aukcji Czarnej ikony. Odczuwa do was olbrzymią wdzięczność, bo to wasza sprawna reakcja ocaliła go przed śmiercią z rąk, z macek, mocy ciemności. Po tamtym starciu pozostały mu na twarzy lekkie poparzenia. Prawdopodobnie do końca życia będzie poznaczony bliznami.

Jest jedynym synem i najstarszym potomkiem mecenasa Valarisa Gellera, najbardziej postępowy z całego rodu. Odrzucił surowe stroje poprzedniej epoki na rzecz prawie nowoczesnej bohemy. Na głowie zwijany kapelusz z piórkiem, obszyta futrem kamizelka, biała kryza. Długie, ciemne naturalne włosy, żadnych pludrów. Szczery wyraz twarzy.

Jest typowym przedstawicielem młodego pokolenia Cynazyjczyków, dla których świat rycerzy jest bajką, a świat kupców rzeczywistością, w której trzeba się odnaleźć. Henryk zalicza się do grona złotej młodzieży – pochodzi z zamożnej rodziny i spędza czas głównie na rozrywkach. Ojciec zapewnił mu solidne wykształcenie i wprowadził w odpowiednie towarzystwo, więc młodzieniec cechuje się nienagannymi manierami, chociaż wydaje się lekko zniewieściały.

Bio:

Henryk Geller

Monastère mistrz_gry