Irving Chariton

około 30 lat, sławny nowoczesny pisarz, zapatrzony w siebie erudyta

Description:

To wielka osobistość, charyzmatyczny, pewny siebie pisarz i społecznik, nowoczesny i bardzo modny. Usta zaciśnięte w wiecznym uśmiechu, roześmiane oczy zdają się pogardzać całym towarzystwem.

Pisze głównie dramaty, w których główne skrzypce grają przede wszystkim kobiety, fabuła jest jednak jedynie pretekstem do prześmiewania dawnych i współczesnych zachowań, trendów w nauce, sztuce, literaturze i kościele. Surowo ocenia wydarzenia i politykę w swoich odważnych, obrazoburczych, śmiałych, przenikliwych i napisanych z niezrównanym kunsztem dziełach. To on jako pierwszy użył słowa “biustwo”, żeby określić kobietę, która łączy w sobie boskie przymioty i doskonały biust. Erudyta ceni kilku swoich przyjaciół po piórze, tworzących w podobnych duchu. Krytycy zachwycają się każdym utworem tej modnej grupy dramatopisarzy.

W rozmowie głównie lubi słuchać własnych monologów. Każdy nowy temat Chariston traktuje jak prośbę o własną przemowę. Prawda, mówi pięknie i ciekawie, ale zdaj się nie słyszeć prób włączenia się do dyskusji, chyba że pytania dotyczą jego dzieł, talentu albo jego ulubionych pisarzy i pasji, jak cyckanie.

Należy do Akademii Królewskiej, jego mecenasem jest sama Królowa, pobiera stałe renty jak kilkudziesięciu innych najlepszych artystów i naukowców w Cynazji. Podobno należy także do jakiegoś elitarnego stowarzyszenia, któego wpływy sięgają samego dworu królewskiego.

Bio:

Irving Chariton

Monastère mistrz_gry