Miguel de Vendossa

ponad 50 lat, ambasador Kordu, wpływowy polityk, przyjaciel Hrabiny i Mecenasa

Description:

Kordyjski arystokrata, ambasador Kordu w Cynazji, pragmatyk i jednocześnie idealista, wierzący w słuszność ekspansji swojego kraju. Funkcję ambasadora w Cynazji objął dwa lata temu, zastępując na tym stanowisku odwołanego do kraju Hermana Contagę, który uchodził za zbyt uległego. Służba dyplomatyczna nie jest dla niego pierwszyzną, chociaż sławę przyniosły mu przede wszystkim zamorskie podróże i odkrycia. De Vendossa spędził w valdorskich koloniach ponad dziesięć lat.

Starszy mężczyzna o surowym, cesarskim wyglądzie. Blada, chuda twarz przypomina władczą maskę i nigdy nie zdradza emocji. Usta ściągnięte w kreskę, rzadkie siwe włosy otaczają głowę jak trupią czaszkę. Rusza się w sposób dystyngowany, często przyjmuje władcze pozy, znać w nim jednak wojskową pewność.

Miguel de Vendossa gardzi wszystkim, co zniewieściałe i dekadenckie, podziwia zaś honor i męstwo.

Stereotypowy Kordyjczyk: dumny, oddany ojczyźnie, oddany swojej misji w Cynazji.

Ceni ludzi nietuzinkowych, szczególnie żołnierzy. Ma bardzo ugruntowane poglądy polityczne i jedne narody ceni, innymi gardzi, jeszcze innych nienawidzi. Lubi rozmawiać nie tylko o polityce, ale także o sztuce, wojskowości, historii. Gdy temat schodzi na politykę, Ambasador zmienia się w polityka i ostrożnie waży słowa. Gdy temat jest inny, rozmawia bardziej szczerze i otwarcie. To erudyta, niewiele jest tematów, na które nie ma nic do powiedzenia.

Bio:

Miguel de Vendossa

Monastère mistrz_gry