Valaris Geller

45 lat, mecenas, ojciec Henryka, przyjaciel Ambasadora

Description:

Mecenas to człowiek poprzedniej epoki. Odziany w surowy czarny strój z białą kryzą, broda i wąsy, często nosi pludry do ramion. Zawsze wyprostowany jakby połknął kij, porusza się i gestykuluje bardzo sztywno. Ma mocny, władczy głos oraz surowy i zarazem skromny charakter. Znany jest z prokordyjskich przekonań.

Żona Valarisa, Abigail, przebywajała z wizytą u siostry w wieczór, w którym przybyliście do pałacu Gellerów, wróciła dopiero po usłyszeniu o przygnębiającym wydarzeniu, które spotkało jej męża, jest jego idealnym dopełnieniem, jakby odbiciem lustrzanym w żeńskiej wersji. Całkowicie posłuszna, cicha.

Oprócz Henryka mają oni osiem córek w wieku od jednego do dwunastu lat, wszystkie zawsze ubrane w białe lub srebrzyste miniaturowe suknie.

Bio:

Pchnięty rapierem podczas balu u Hrabiny. Ciężko rany został przewieziony do swojego pałacu. Nie wiadomo czy uda mu się chociaż odzyskać przytomność.

Valaris tuż przed śmiercią odzyskał przytomność. Niestety sił wystarczyło mu, żeby naprowadzić syna na trop jego morderczyni.

Jego ostatnie słowa brzmiały:

Mój… pamiętnik… w gabinecie, w biblioteczce…
Fogrekham… Skoczek… ale nie… karzcie figur… Znajdźcie… ukr…go gr…cza. Albo on… znajdzie
Coś… …aża …gorzacie…
Starren… Hominus… wszyscy tu są!

Valaris Geller

Monastère mistrz_gry