Plotki

Plotki zebrane przez Ivo Fritsa podczas rozmów ze służbą w pałacu Gellerów:

Dwa miesiące temu lord Henry Titusmore, bywalec przyjęć u Hrabiny, wraz z ozdobą towarzystwa, lady Marion Winter, nagle i bez zapowiedzi udali się razem w podróż do Matry. Plotka głosiła, że uciekli w amory, porzucili swe rodziny i posiadłości, jednak lady Winter zagarnęła też posag męża. Do dziś nie wrócili i nikt nie zna prawdy.

Sanchia Candelaria Candela, bogata, młoda dama wdała się w gorący romans z jednym z wpływowych kapłanów Kindle. Kiedy wszystko wyszło na jaw wyjechała z Cynazji w niewiadomym kierunku. Kapłan, Jérémie Aurèle, został odsunięty przez papiestwo z funkcji. Teraz pełni jakąś nieistotną funkcję wikarego.

Njáll Þór, polityk z odległego Mergadu, doskonale wpasował się w kindylską śmietankę. Przez kilka miesięcy piął się w górę w hierarchii, zaczął pojawiać się na balach coraz ważniejszych osób. Na bali Hrabiny Harpburn pojawił się tylko raz. I nagle zaczął tracić znaczenie.

Alva Helga przybyła do Kindle z Czarnoboru z gigantycznym majątkiem rok temu. Zaczęła od organizowania wielkich uczt, na które z całą pewnością przeznaczała gigantyczne kwoty. Podobno pojawił się na nich Archibald Decabe i Hrabina. Alva starała się wkupić w ich łaski, ale do niczego nie doszło. Kilka tygodniu temu słuch o niej zaginął tak nagle, jak się pojawiła.

Plotki zebrane przez Aberalda Ingela Jedyny raczy wiedzieć gdzie:

Ponad dwa miesiące temu pułkownik Lion Starren zginął w pojedynku z tajemniczym rębajłem z Ragady. Podobno pojedynek był sprowokowany, poszło jakoby o obrazę damy.

Tabler, legat papieski, przybył do Kindle dopilnować współpracy tutejszego Kościoła z kartińską Inkwizycją. Po około półrocznym pobycie wyszły na jaw jakieś jego osobiste brudy i opuścił Cynazję, jednocześnie tracąc swą dotychczasową pozycję. Niedługo potem zaginął.

Hominus, sławny cynazyjski uczony, znakomity umysł naszych czasów, badacz Katedr, długi czas spędził w Nordii. Oczywiście także bywalec przyjęć. Został zamordowany ponad miesiąc temu, podobno przez nordyjskich zabójców.

Tred Saburian de Monti, szara eminencja Kindle, bogaty baron ze sporymi powiązaniami, czerpał zyski zewsząd, zamieszany w brudne interesy i politykę, podobno działał na rzecz Kartiny. Trzy tygodnie temu z dnia na dzień podjął decyzję o opuszczeniu Cynazji i wyruszeniu z Kartińskimi posiłkami do Agarii.

Lidia Ordini, przyjaciółka Hrabiny, dwa miesiące temu rzuciłą się do rzeki z mostu Karinego. Nikt nie wie dlaczego.

Lady Alvia Bourn, natchniona kapłanka z Delli, która była ozdobą przyjęć przez wiele miesięcy, nagle porzuciła swoje ambicje zaistnienia na scenie Kindle i wróciła do kraju.

Plotki

Monastère mistrz_gry